Yhteistyössä:

Suunnistuskauden päättäjäiset la 8.11. klo 18

Tervetuloa suunnistuskauden päättäjäisiin lauantaina 8.11. klo 18 alkaen Karhunmäen kristilliselle opistolle.

Kahvituksen ja avaussanojen jälkeen lavalle astuvat Paimion Rastia edustavat huippu-urheilijavieraat Saara Norrgrann ja Frédéric Tranchand. Ohjelmassa myös arpajaiset, tikanheittoa, leimauskisaa, tietokilpailu ja tietysti SM- ja AM-kilpailuissa menestyneiden sekä ahkerimpien iltarastikävijöiden (aikuiset ja nuoret) palkitseminen. Lisäksi palkitaan Paras suunnistaja sekä Paras oravapolkupoika ja -tyttö.

Palkittavat:

SM-menestys:
Eero Ylipulli
Milla Rajala
Juha Luoma

Aluemestarit:
Juho Kangas
Valtteri Niska
Eeli Kontola
Aleksi Lammi
Eero Ylipulli
Hermanni Sankelo
Juho Saari
Juha Luoma
Samu Heiska
Ari-Pekka Joensuu
Jenna Himanka
Noora Hakala
Salla Pajula
Hanna Lehto
Sini Hietala

AM-mitalistit:
Sara Peltonen
Aapo Kangas
Aimo Mantere
Elmeri Västinsalo
Ville Sivén
Teemu Rantala
Harri Pajula
Emmi Hietala
Eeva Peltola
Saana Niska
Sara Peltonen
Emma Kangas
Anna-Kaisa Hakala
Sanna Palomäki
Maarit Korpi

Ahkerimmat iltarastikävijät:
Antti Kotala (19)
Pentti Nikkola (19)
Anssi Ojanen (19)
Ilkka Pajula (19)
Kari Patama (19)
Keijo Rintala (19)
Ari Varamäki (19)
Erkki Kankaanpää (18)
Herttua Pekka (18)
Antti Niskanen (18)
Päivi Niskanen (18)
Ilpo Pajula (18)
Raimo Perälä (18)
Eino Ruokonen (18)
Alpo Vuorenmaa (18)
Anna-Maina Ala-Talkkari (17)
Päivi Kattelus (17)
Keijo Pajula (17)
Juha Sippola (17)

Ahkerimmat iltarastikävijät/nuoret:
Teemu Pihlajamäki (15)
Aapo Kangas (14)
Veeti Ojanen (14)
Emmi Hietala (12)
Lotta Nivukoski (12)
Kaapo Ojanen (12)
Sini Hietala (11)
Veeti Järvinen (10)
Nanna Nivukoski (10)
Eeva Peltola (10)
Valtteri Vuolle (10)
Benjam Aro (9)
Emma Kangas (9)
Juho Kangas (9)
Salla Pajula (9)
Sara Peltonen (9)
Samu Hietala (8)
Joona Lehto (8)    
Helmina Nylund (8)
Peppi Sikkilä (8)
Matilda Suokko (8)
Iiro Vuorimaa (8)

Ikäsuunnistajat AM-mitalistit (luetaan nimet):
Ulla Nivukoski
Päivi Kattelus
Riitta Erkkilä
Anna-Maija Ala-Talkkari
Sirpa Mahlanen-Peltola
Juha Nivukoski
Kimmo Niska
Kari Kontola
Ari Yli-Kaatiala
Juhani Hakomäki
Martti Herttua